Widzew Łódź - Zaglebie Lubin, wynik spotkania 1-3

Mecz 32. kolejki Ekstraklasy, który odbył się w niedzielę, 12 maja 2024 roku, na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź, przyniósł zaskakujące emocje. Drużyna Widzewa Łódź zmierzyła się z Zaglebiem Lubin, gdzie gospodarze musieli uznać wyższość rywali. Po pierwszej połowie przegrywający 0-2 Widzew, nie zdołał odwrócić losów meczu, kończąc spotkanie porażką 1-3.

Relacja z meczu: Widzew Łódź - Zagłębie Lubin

Wczorajszy pojedynek na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź przyniósł widowiskowe starcie pomiędzy miejscowym Widzewem a gośćmi z Zagłębia Lubin. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Od pierwszych minut spotkania obie drużyny starały się narzucić swoje warunki, ale to goście z Lubina szybko objęli prowadzenie. W 27. minucie piłkę do siatki gospodarzy skierował Mateusz Wdowiak, zdobywając pierwszego gola dla Zagłębia. Tylko kilka chwil później, w 29. minucie, Kacper Chodyna podwyższył wynik na 0-2 po asyście od Marka Mróza.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, zespół Widzewa Łódź nie zamierzał się poddawać. W 49. minucie udało im się zmniejszyć straty po trafieniu Andrejsa Cigaņiksa, asystującego Franowi Álvarezowi. Mecz stał się coraz bardziej zacięty, a zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko.

Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w doliczonym czasie gry. Marko Poletanović zdobył trzeciego gola dla Zagłębia Lubin, ustalając wynik spotkania na 1-3. Widzowie byli świadkami intensywnych zmagań na boisku, pełnych zwrotów akcji i pięknych bramek.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki – dla gospodarzy wyróżnili się Tomasz Makowski oraz Mateusz Grzybek, zaś po stronie gości widniały nazwiska obu strzelców goli: Mateusza Wdowiaka oraz Marka Mróza. Czerwonych kartek nie zanotowano.

Kibice mogą być pewni, że ten mecz na długo pozostanie w ich pamięci. Przy pełnych trybunach Stadionu Miejskiego Widzewa Łódź, zawodnicy dali z siebie wszystko, prezentując wysoki poziom piłki nożnej. Teraz obie drużyny przygotowują się do kolejnych wyzwań – dla Widzewa Łódź będą to starcia z Lechem Poznań, Radomiakiem Radom oraz ŁKS-em Łódź, natomiast Zagłębie Lubin zmierzy się z Legią Warszawa.