Spotkanie między Widzew Łódź i Korona Kielce na stadionie Stadion Miejski Widzewa Łódź: końcowy wynik 3-1

Wczorajszy mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Koroną Kielce na stadionie Miejskim Widzewa Łódź zapewnił kibicom wiele emocji. Ostateczny wynik 3-1 na korzyść gospodarzy odzwierciedlał dominację Widzewa, który już po pierwszej połowie prowadził 1-0. Spotkanie, które odbyło się 1 kwietnia o godzinie 15:30 w ramach 26. kolejki Ekstraklasy, dostarczyło wielu widowiskowych momentów dla wszystkich miłośników piłki nożnej.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Widzew Łódź a Koroną Kielce

Dzisiaj na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź odbył się zacięty mecz pomiędzy miejscowym zespołem, a drużyną Korony Kielce. Starcie obu ekip miało miejsce w ramach 26. kolejki Ekstraklasy. Całe widowisko rozpoczęło się o godzinie 15:30, a nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwał sędzia główny Krzysztof Jakubik z Polski.

W pierwszej połowie emocji nie brakowało, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 45. minucie Imad Rondić strzałem pokonał bramkarza Korony, a asystę przy tej bramce zanotował Fran Álvarez. Widzew Łódź zasłużenie prowadził 1-0 na przerwę.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali tempa. W 56. minucie Fran Álvarez podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu, ustalając wynik na 2-0. Korona Kielce nie zamierzała się poddawać i w 75. minucie Yevgeni Shikavka zdobył bramkę zmniejszającą straty do 2-1. Jednak nie był to koniec emocji.

W końcówce meczu Widzew Łódź ponownie udokumentował swoją skuteczność. W 86. minucie Antoni Klimek trafił do siatki, ustalając ostateczny wynik meczu na 3-1 na korzyść gospodarzy.

Obie drużyny nie obyły się bez kartek. W 78. minucie Jordi Sánchez z Widzewa Łódź otrzymał żółtą kartkę, a na stronie gości w doliczonym czasie gry (90') kartonik ten trafił do Yoav Hofmeistera.

Warto zauważyć, że żadna z drużyn nie zanotowała czerwonych kartek w trakcie tego starcia. Wynik 3-1 dla Widzewa Łódź cieszy fanów gospodarzy, a Korona Kielce będzie musiała popracować nad skutecznością przed kolejnymi meczami.

Widzew Łódź w najbliższych spotkaniach zmierzy się z Piastem Gliwice, Stalą Mielec oraz Ruchem Chorzów. Natomiast Korona Kielce czekają starcia z Stalą Mielec, Wartą Poznań oraz Radomiakiem Radom.