Dnia 2024-02-25 14:00 odbyło się spotkanie między Widzew Łódź i Gornik Zabrze: 3-1

W sobotę, 25 lutego 2024 roku, na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Górnika Zabrze. Spotkanie w ramach 22. kolejki Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali z Zabrza 3-1. Już w pierwszej połowie Widzew objął prowadzenie 2-0, utrzymując przewagę do końcowego sygnału arbitra.

Mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Górnikiem Zabrze

Wczoraj na stadionie Miejskim Widzewa Łódź odbyło się zmagane ligowe pomiędzy miejscowym zespołem Widzewa Łódź a gościem z Zabrza, Górnikiem Zabrze. Spotkanie było częścią 22. kolejki Ekstraklasy. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00.

Sędzią głównym tego widowiska był Daniel Stefanski z Polski, który odpowiadał za przebieg starcia na boisku.

Pierwsze bramki padły już w pierwszej połowie meczu. W 30. minucie Antoni Klimek zdobył pierwszego gola dla gospodarzy, dając Widzewowi prowadzenie 1-0. Kilka minut później, bo w 34. minucie, Juan Fernández podwyższył wynik na 2-0 po asyście Fábio Nunes.

W drugiej połowie goście z Zabrza zaczęli odrabiać straty. W 51. minucie Soichiro Kozuki zdobył bramkę dla Górnika Zabrze, zmniejszając różnicę do 2-1.

Ostateczny rezultat meczu został ustalony dopiero w samej końcówce, w 90. minucie, kiedy to Noah Diliberto strzelił trzeciego gola dla Widzewa Łódź, a asystę zanotował Imad Rondić, ustalając wynik na 3-1 dla gospodarzy.

Na boisku nie obyło się bez kartek. Paweł Zieliński z Widzewa Łódź otrzymał żółtą kartkę w 24. minucie, natomiast dla gości z Zabrza, Rafał Janicki został ukarany dwukrotnie - najpierw w 56. minucie, a następnie w 88. minucie dostał drugą żółtą kartkę, co skutkowało czerwoną kartką.

W rezultacie meczu, Górnik Zabrze zakończył spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rafała Janickiego. Kolejne mecze dla Widzewa Łódź to starcia z Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław oraz Legią Warszawa. Natomiast Górnik Zabrze zmierzy się z Jagiellonią Białystok, Lechem Poznań oraz Ruchem Chorzów.